نهج البلاغه،مرحله11،خطبه193بخش4و5

فرا رسیدن ماه رمضان مبارک

اکنون که ماه مبارک رمضان فرا رسید و از آنجا که هدف این میهمانی پرورش و تکامل و تقوا می‌باشد و از همه مهمتر صاحب این طرح، شهید مظلوم این ماه هست، بهترین محتوا برای مطالعه از کلام مولای متقیان خطبه متقین است که برای فردی به نام همّام فرمودند. خطبه‌ای که هزینه شنیدن آن جان همّام بود چرا که تاب تحمل معارف ناب امیرکلام علیه السلام را نداشت و از انبوهیِ تفاوتِ زمین تا عرشِ خود با اوصاف متقین دق کرد!

چه زیباست که در این ایام برای رسیدن به اوصاف متقین و پرورش روح و آماده شدن برای ماه مبارک، در کنار مناجات‌های زیبای خمس عشر و مناجات شعبانیه در مقابل امیرالمومنین علیه السلام زانو بزنیم و کلامش را گوش جان دهیم.

همه حرفمان این است که متاسفانه امروز جامعه غربت نهج البلاغه را به خود می‌بیند که بعضی از عاشقان امیرالمومنین علیه السلام در عمر خود حتی یک بار نهج البلاغه را ورق نزده‌اند؛ در حالی که  جُرج جُرداقِ مسیحی 200 بار نهج البلاغه را مطالعه کرده و ما هنوز لذتِ همکلامی با امام خود را نچشیده‌ایم.

می‌خواهیم همراه هم و با کمک هم، با زیباییِ کلام و معارف عمیق و ناب اهل بیت علیهم السلام آشنا شویم و مطالعه دست‌جمعی نهج البلاغه داشته باشیم و گرد غربت از کلام امیرالمومنین علیه السلام برداریم  و یک زندگی خوب و آرام و سعادتمند برای خود بسازیم.

محدوده مسابقه:

با توکل بر خداوند و توسل به معصومین علیهم السلام یـازدهــمـیـن مرحله از مسابقه بزرگ مطالعاتی با محوریت نهج البلاغه آغاز می‌شود. محدوده مسابقه، خطبه 193 (معروف به خطبه متقین) بخش 4 و 5 است.

 برای مطالعه می‌توانید به جلد 7 کتاب پیام امام امیرالمومنین علیه السلام (تالیف شده زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله) مراجعه کنید. برای دانلود متن پی دی اف جلد 7 کلیک کنید.

همچنین می‌توانید از این لینک محدوده مسابقه را سایت آیت الله مکارم پیدا و مطالعه کنید. (نحوه ثبت نام، چگونگی مطالعه و شرکت در مسابقه)

جوایز این مرحله:

20000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر ازامتیاز 100

15000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر از امتیاز 90

10000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر از امتیاز 80

برندگان مرحله1 - برندگان مرحله2 - برندگان مرحله3 - برندگان مرحله4 - برندگان مرحله5 - برندگان مرحله6 - برندگان مرحله7 - برندگان مرحله8 - برندگان مرحله9

هدف این سایت و مسابقه ترویج معارف ناب اسلام در بیان نافذ امیرالمومنین علیه السلام و کاستن غربت از کلام مولاست، نه فراوانی تعداد کاربر و مبلغ جوایز! امیدواریم این جوایز ناقابل از طرف امیرالمومنین علیه السلام برکت کند چرا که همه اینها بهانه ای برای نوکری و نزدیک شدن به اهل بیت علیهم السلام است. از کاربران عزیز خواهشمندیم که متن مسابقه را که 20 صفحه بیشتر نیست مطالعه کنند و به صورت خانوادگی و یا برای دیگران در مسابقه شرکت نکنند تا مبادا حقی از کاربرانی که مطالعه می کنند، ضایع شود.

به دلیل ویژه بودن خطبه متقین و تناسب محتوای آن با این روزها و همچنین مشغله ایام انتخابات و امتحانات، این خطبه در دو مرحله تا پایان ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

زمان برگزاری مرحله اول خطبه متقین: از اولین ساعت روز یک شنبه 10 اردیبهشت تا پایان روز جمعه 5 خرداد می‌باشد. (برگزار شد.)

زمان برگزاری مرحله دوم خطبه متقین: از اولین ساعت روز شنبه 6 خرداد تا پایان روز یکشنبه 4 تیر می‌باشد.

لازم به ذکر است که پس از کلیک بر شروع مسابقه 20 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات است. پس بهترین زمان را انتخاب کنید و برنامه ریزی لازم را داشته باشید. اگر کلیک کردید و 20 دقیقه گذشت مسابقه از دسترس شما خارج می شود و پس از آن گزینه ای ثبت نمی شود.

کاربرانی که اطلاعات حساب کاربری آنها تکمیل نباشد در قرعه کشی شرکت داده نمی شوند و دسترسی کاربران بی هویت مسدود خواهد شد.

فقط اعضای سایت می‌توانند لینک شروع مسابقه را مشاهده و شرکت کنند. لینک عضویت در سایت

بخشی از جوایز سایت امیران کلام علیهم السلام توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان تامین شده است.

You are not allowed to take this Quiz.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
سوال امنیتی
4 + 15 =
*****