نهج البلاغه،مرحله12،نامه31،بخش1تا4

إن شاء الله سال خوبی داشته باشید و با برکت عیدهای پیش رو، همه زندگی شما سرشار از خیر و برکت و معنویت و موفقیت مادی و معنوی باشد.

از آخرین دیدار ما ماه‌ها می‌گذرد و افسوس و شرم آن بر چهره خادمان شما است. بی‌شک در برابر مولا و فرمانده خود خجالت‌زده و سر به زیر هستیم. امیدواریم که با دعای خیر شما عزیزان، مسابقه‌های نهج البلاغه به صورت منظم برگزار شود.

اکنون که در ماه بابرکت و پر از معنویت رجب هستیم و میلاد صاحب این طرح، امیرکلام حضرت امیرالمومنین علیه السلام نزدیک است، نصیحت‌های پدرانه ایشان را می‌خواهیم با هم بخوانیم. نصیحت‌هایی را که نه فقط برای امام حسن علیه السلام بلکه برای همه فرزندان خود در سراسر جهان از جمله من و شما فرموده‌اند. به امید آنکه روزی با چشمان خود لبخند رضایت مولا امام علی علیه السلام را ببینیم.

همه حرفمان این است که متاسفانه امروز جامعه غربت نهج البلاغه را به خود می‌بیند که بعضی از عاشقان امیرالمومنین علیه السلام در عمر خود حتی یک بار نهج البلاغه را ورق نزده‌اند؛ در حالی که  جُرج جُرداقِ مسیحی 200 بار نهج البلاغه را مطالعه کرده و ما هنوز لذتِ همکلامی با امام خود را نچشیده‌ایم.

می‌خواهیم همراه هم و با کمک هم، با زیباییِ کلام و معارف عمیق و ناب اهل بیت علیهم السلام آشنا شویم و مطالعه دست‌جمعی نهج البلاغه داشته باشیم و گرد غربت از کلام امیرالمومنین علیه السلام برداریم  و یک زندگی خوب و آرام و سعادتمند برای خود بسازیم.

محدوده مسابقه:

با توکل بر خداوند و توسل به معصومین علیهم السلام دوازدهــمـیـن مرحله از مسابقه بزرگ مطالعاتی با محوریت نهج البلاغه آغاز می‌شود. محدوده مسابقه، نامه 31 (نامه به امام حسن علیه السلام) بخش 1 تا 4 است.

 برای مطالعه می‌توانید به جلد 9 کتاب پیام امام امیرالمومنین علیه السلام (تالیف شده زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله) مراجعه کنید. برای دانلود متن پی دی اف جلد 9 کلیک کنید.

همچنین می‌توانید از این لینک محدوده مسابقه را سایت آیت الله مکارم پیدا و مطالعه کنید. (نحوه ثبت نام، چگونگی مطالعه و شرکت در مسابقه)

جوایز این مرحله:

30000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر ازامتیاز 100

25000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر از امتیاز 90

20000 تومان به صورت قرعه کشی، دو نفر از امتیاز 80

برندگان مرحله1 - برندگان مرحله2 - برندگان مرحله3 - برندگان مرحله4 - برندگان مرحله5 - برندگان مرحله6 - برندگان مرحله7 - برندگان مرحله8 - برندگان مرحله9 - برندگان مرحله10و11

هدف این سایت و مسابقه ترویج معارف ناب اسلام در بیان نافذ امیرالمومنین علیه السلام و کاستن غربت از کلام مولا است، نه فراوانی تعداد کاربر و مبلغ جوایز! امیدواریم این جوایز ناقابل از طرف امیرالمومنین علیه السلام برکت کند چرا که همه اینها بهانه ای برای نوکری و نزدیک شدن به اهل بیت علیهم السلام است. از کاربران عزیز خواهشمندیم متن مسابقه را که کمتر از 30 صفحه است، مطالعه کنند و به صورت خانوادگی و یا برای دیگران در مسابقه شرکت نکنند تا مبادا حقی از کاربرانی که مطالعه می کنند، ضایع شود.

زمان برگزاری مسابقه: (تا نیمه شعبان تمدید شده است.)

از اولین ساعت روز شنبه 11 فروردین تا پایان روز چهارشنبه 12 اردیبهشت 

لازم به ذکر است که پس از کلیک بر شروع مسابقه 20 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات است. پس بهترین زمان را انتخاب کنید و برنامه ریزی لازم را داشته باشید. اگر کلیک کردید و 20 دقیقه گذشت مسابقه از دسترس شما خارج می شود و پس از آن گزینه ای ثبت نمی شود.

کاربرانی که اطلاعات حساب کاربری آنها تکمیل نباشد در قرعه کشی شرکت داده نمی شوند و دسترسی کاربران بی هویت مسدود خواهد شد.

فقط اعضای سایت می‌توانند لینک شروع مسابقه را مشاهده و شرکت کنند. لینک عضویت در سایت

بخشی از جوایز سایت امیران کلام علیهم السلام توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان تامین شده است.

 

You are not allowed to take this Quiz.

نظرات

تصویر حمیدکوچکی نژادیان

عالی

تصویر نویسنده زنجانی

خوب است تکرارشودبنده می توانم درطراحی سولات کمک کنم

سلام

در صورت نیاز با شما تماس گرفته می شود.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
سوال امنیتی
10 + 6 =
*****